Konstrukcje Fotowoltaiczne - Prąd ze słońca
554
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-554,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Konstrukcje Fotowoltaiczne

Konstrukcje Fotowoltaiczne pod panele.

Konstrukcje Fotowoltaiczne są kluczową rzeczą przy projektowaniu instalacji.  Odpowiednie mocowanie paneli pozwoli na długą i niezawodna pracę systemu oraz umożliwi możliwy największy uzysk z instalacji. Panele są bezpośrednio narażone na czynniki atmosferyczne, muszą przyjąć odpowiednie obciążenie śniegiem oraz nie poddać się naporowi wiatru. Konstrukcja na której są zamontowane musi spełniać odpowiednie normy oraz musi być odporna na korozję, również sposób w który jest przytwierdzona do dachu nie może w żaden sposób naruszać szczelności pokrycia budynku w innym przypadku może powoodować przeciekanie.

Proponujemy sprawdzone i certyfikowane rozwiązania firmy http://keno-energy.com

 

Kostrukcje Fotowoltaiczne na dach pokryty dachówką.

Montaż rozpoczyna się od zdjęcia odpowiedniej ilości dachówek w celu odsłonięcia krokwi. Haki są przykręcane bezpośrednio do krokwi a następnie kładziona na nich dachówka, niektóre rodzaje dachówek wymagają podszlifowania pod hakiem aby  równo leżały na pozostałych. Proces montażu jest wydłużony i może powodować uszkodzenie którejś z  dachówek dlatego lepiej mieć w zapasie kilka sztuk.

Instrukcja montażu konstrukcji na dach pokryty dachówką

CERTYFIKAT TUV EN 1090-1

KENO Karta gwarancyjna konstrukcje konstrukcje montażowe

 

 

Konstrukcje fotowoltaiczne

 

Konstrukcje fotowoltaiczne na dach pokryty blachodachówką

System konstrukcji przewiercanej polega na wkręceniu haka przez blachodachówkę bezpośrednio do krokwi. W miejscu przechodzenia śruby przez blachę  zakładana jest gumowa uszczelka która jest dokręcana śrubą co zapewnia uszczelnienie miejsca przejścia.

 

Instrukcja montażu konstrukcji na dach pokryty blachodachówką

CERTYFIKAT TUV EN 1090-1

KENO Karta gwarancyjna konstrukcje konstrukcje montażoweKonstrukcja fotowoltaiczne na dach pokryty blachodachówką.

 

 

Kontrukcje fotowoltaiczne na dach płaski

Panele powinny być zamontowane pod kątem 15% do 45%, w przypadku dachu płaskiego niezbędne jest zastosowanie konstrukcji która podnosi kąt nachylenia panelu.

 

Instrukcja montażu konstrukcji na dach plaski

 

Konstrukcja na dach płaski

 

 

Konstrukcja na dach pokryty rąbkiem blaszanym.

Dla dachu pokrytego rąbkiem blaszanym możemy zastosować system mało inwazyjny który polega na mocowaniu uchwytów do rąbka blaszanego dzięki czemu nie trzeba wiercić w poszyciu dachu.

 

Instrukcja montażu konstrukcji na dach pokryty rabkiem blaszanym

 

Konstrukcja na dach pokryty blachą z rąbkiem

 

Konstrukcje na dach kryty blachą trapezową.

W przypadku blachy trapezowej najłatwieszym sposobem jest zamocowanie uchwytów za pomocą blachowkrętów do górnej fali blachy trapezu, uchwyty mają podspodem odpowiednią uszczelkę którą dociskamy blachowkrętem co zapewnie szczelnośc poszycia.

 

Instrukcja montażu konstrukcji na dach pokryty blachą trapezową

 

Konstrukcja na dach pokryty blachą trapezową

 

Konstrukcje fotowoltaiczne wolnostojące do gruntu.

Konstrukcja wolnostojąca do gruntu zapewnia nam optymale ukierunkowanie instalacji na południe oraz uzyskanie optymalnego kąta nachylenia paneli. Montaż polega na osadzeniu słupków konstrukcji w gruncie za pomocą betonu a następnie zamontowanie na niej reszty konstrukcji. Elementy konstrukcji są ze stali ogniowej ocynkowanej ze względu na prądy głądzące które powodują wcześniejsze rdzewienie konstrukcji które nie sa zabezpieczone w ten sposób.

 

Instrukcja montażu konstrukcji wolnostojacej

 

Konstrukcja do gruntu wolnostojąca

 

Konstrukcja balastowa na dach płaski

W przypadku stropodachów lub konstrukcji w których nie jest zalecane wiercenie doskonale sprawdzają sie konstrukcje balastowe, są one ubciążane bloczkami betonowymi i nie wymagają ingetencji w poszycie, poowodują natomiast zwiększone obciążenie dachu na co należy zwrócić uwagę.

 

Instrukcja montażu konstrukcji balastowej na dach plaski

 

konstrukcja balastowa na dach płaski

Skorzystaj z darmowej wyceny montażu instalacji fotowoltaicznej
Przejdź do wyceny