Produkcja prądu - Prąd ze słońca
566
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-566,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Produkcja prądu

Czy można produkować własny prąd i nie płacić rachunków?

 

Produkcja prądu przez urządzenia Fotowoltaiczne to rozwiązanie które pozwala na produkcję energii ze źródeł odnawialnych bez zezwoleń. Inwestycja w ten rodzaj energii to rozwiązanie wymagające nakładów finansowych jedynie na początku, dalsza eksploatacja nie wymaga obsługi ani źródeł zasilania. Nie ponosimy kosztów związanych z dostarczaniem paliwa. Instalacja produkuje prąd bez obsługi przez długi okres czasu. Oszczędzamy w ten sposób na wydatkach związanych z rachunkami za prąd. Nowe regulacje prawne pozwalają nam na rozliczenia z Dostawcą energii na zasadach bilansowania, w okresie 12 miesięcy. Nadwyżki prądu wyprodukowanie ze źródeł odnawialnych nie zużyte na bieżące potrzeby można oddać do sieci a następnie pobrać w dogodnym momencie.

 

Produkuj sam energię elektryczną.

 

Fotowoltaika to rozwiązanie dzięki któremu sam produkujesz energię elektryczna na własne potrzeby. Jest to możliwe dzięki domowej instalacji fotowoltacznej, promienie słoneczne zamieniane są na prąd elektryczny a następnie zasilane są nim urządzenia domowe. Uzyskany w ten sposób prąd posiada identyczne parametry jak prąd który dostarcza nam zakład energetyczny.

 

  Produkcja prądu

 

 Produkcja prądu nie wymaga zezwoleń.

 

Instalacje fotowoltaiczne do 40 KW montowane są jedynie na zgłoszenie powykonawcze. Zakład energetyczny ma obowiązek przyjąć instalację oraz nadwyżki wyprodukowanej energii. Zgłoszenia instalacji dokonujemy w waszym imieniu. Przygotujemy komplet potrzebnych dokumetów i składamy w odpowiedniej jednostce twoja rola skupia się na podpisaniu nowej umowy z dostawcą prądu w która obejmuje zamontowane źródło energii.

 

    Fotowoltaika dla domu

 

System rozliczeń z Zakładem Energetycznym.

 

Gospodarstwa domowe które zaistalowały fotowoltaike korzystają z systemu opustów, polegający na cyklu rocznym, można rozliczyć nadwyżkę energii wprowadzonej do sieci z energią pobieraną z sieci w proporcji 1kWh do 0,8 kWh.

Fotowoltaika dla domu to rozwiązanie bardzo korzystne, dzięki któremu nie ponosimy kosztów związanych z zakupem akumulatorów potrzebnych do zgromadzenia nadwyżek energi. Energię oddaną do sieci pobieramy zpowrotem z upustem 80%  w stosunku do ceny jaką aktualnie płacimy.

W celu maksymalnego zredukowania rachunku należy oddać do sieci 20% więcej energi niż z niej zabierzemy, dlatego sugerujemy obliczenie rocznego zapotrzebowania na energię oraz zbudowanie instalacji która pokryje zapotrzebowanie z 20 procentową nadwyżką.

 

  Produkcja prądu

 

Korzyści z inwestycji we fotowoltaikę.

 

Ograniczenie rachunków za energię.

Podniesienie wartości nieruchomości.

Wysoka stopa zwrtu z inwestycji na poziomie 15%

Zabezpieczenie przed podwyżkami cen energii które nastąpią.

Zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

Satysfakcja z redukcji emisji CO2 do atmosfery.

 

Niezawodność urządzeń.

 

Długoletnie gwarancji oraz brak koniecznośći cyklicznych przeglądów świadczą o niezawodności. Brak części ruchomych w urządzeniach znacząco przedłużają niezawodność domowych instalacji.

gwarancja na panele 25 lat na uzysk.

gwarancja na inwerter 5-7 lat

 

Montaż instalacji

realizacja inwestycji 2-3 dni

termin realizacji 30 dni.

 

Produkcja prądu

 

Monitoring instalacji

 

Większość proponowanych inwerterów, czyli jednostek które przetwarzają prąd stały zebrany przez panele w energię potrzebną do zasilania urządzeń jest wyposażona w system WiFi który pozwala na podgląd pracy instalacji z dowolnego miejsca tak na komputerze osobistym jak i na urzadzeniu mobilnym.  Przykładowy panel do monitorowania.

 

Zadbaj o zdrowie i ogranicz emisje CO2.

 

Produkcja prądu czyli wytwarzanie czystej energii z fotowoltaiki daje dodatkową satysfakcję z poczucia dokonania rzeczy pożytecznych dla nas wszystkich i ograniczenia zanieczyszczeń.

W Polsce 80% wyprodukowanej energi pochodzi z elektrowni węglowych co powoduje emisje do atmosfery na poziomie 1kg CO2 na każdy wyprodukowany 1Kwh energii elektrycznej.

Srednie zużycie energi w gospodarstwie domowym jest na poziomie 3000Kwh tym samym przyczyniamy się do wyemitowania 3 ton CO2 rocznie.

Materiały z których są zbudowane panele takie jak krzem, aluminium, miedź są to surowce występującymi naturalnie i nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Podczas pozyskiwania energii ze słońca nie są emitowanie żadne fale ani substancje, produkcja nie wywiera żadnego wpływu na ludzi ani zwierzęta.

Skorzystaj z darmowej wyceny montażu instalacji fotowoltaicznej
Przejdź do wyceny