Przykładowy rachunek energetyczny Prąd ze Słońca
527
page-template-default,page,page-id-527,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Przykładowy rachunek energetyczny

Jak dzięki instalacji fotowoltaicznej można oszczędzać na rachunku za energię elektryczną

 

Przykładowy rachunek energetyczny który znajduje się na dole strony pokazuje o ile można zmniejszyć koszty energii. Zobaczysz jak można zaoszczędzić na rachunku za prąd poprzez zamontowanie instalacji fotowoltaicznej .

Zgodnie z  nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii która weszła w życie 1 lipca 2016r. za każdy 1 Kwh wprowadzony do sieci konsument ma prawo odebrać 0.8 lub 0,7 Kwh (w zależności od wielkości instalacji) płacąc jedynie opłaty stałe.

 

1: 0,8 dla instalacji do 10 Kw, lub 1:0,7 dla instalacji do 40Kw.

 

Dobierając odpowiednio wielkość instalacji przeszacowując o 20 lub 30% wielkość rocznego zapotrzebowania na energię możemy zmniejszyć rachunki za prąd do opłaty licznikowej która nie przekracza zazwyczaj 17 zł na miesiąc.

W okresie letnim kiedy nasłonecznienie jest większe i trwa dłużej w ciągu doby produkcja energii jet o wiele większa niż w okresie zimowym. W lecie również zużywamy mniejszą ilość prądu, natomiast w okresie zimowym nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrasta. W tym celu wprowadzono odpowiednie regulacje prawne wspierające odnawialne źródła energii które pozwalają mam gromadzić nadwyżki energii wyprodukowanej w lecie i odebrać w okresie do 12 miesięcy od wprowadzenia do sieci.

Rozwiązanie takie nie tylko wspiera źródła odnawialne ale dobrze komponuje się w koncepcję miksu energetycznego który zapewnia bezpieczeństwo energetyczne kraju poprzez dywersyfikację źródeł zasilania. Fotowoltaika jako część miksu energetycznego w odpowiednich proporcjach doskonale wpisuje się w ten układ ponieważ większość produkcji przypada na godziny szczytu energetycznego kiedy zapotrzebowanie dla przemysłu jest największe. Dużą zaletą jest również wprowadzanie mocy zasilającej na liniach peryferyjnych co nie powoduje strat na sieci z tytułu przesyłów oraz poprawia stabilizację sieci.

 

Montując instalcję zyskujesz:

  • Obniżenie rachunków za prąd.
  • Inwestujemy w swoją przyszłość zabezpieczając się przed podwyżkami cen energii.                                                                                                              Prognoza cen energii elektrycznej i ciepla dla gosp
  • Podnosisz wartość nieruchomości.
  • Dbasz o chronę środowiska, redukujesz emisję CO2

 

 

Przykładowy rachunek energetyczny.

 

Roczne zużycie energii elektrycznej                                                  3349Kwh

Roczne koszty energii przed założeniem instalacji                         2 380,85zł

Zamontowana instalacja                                                                             5 Kw

Roczne oszczędności po zamontowaniu instalacji                              2 176 zł

Roczny rachunek za energię po założeniu instalcji                              204 zł

 

Jeżeli chcesz obniżyć swój rachunek za prąd, przestać płacić do Zakładu Energetycznego, Zacznij produkować własny prąd całkowicie ekologiczny.

W tym celu skontaktuj się z nami, oferujemy kompleksową obsługę, przygotowujemy dokumentację do Zakładu Energetycznego oraz dokonujemy zgłoszenia instalacji.

Twoja rola ogranicza się do podpisania dokumentów. Wszelkie formalności wykonujemy za ciebie.

Przykładowy rachunek energetyczny