Dom samowystarczalny energetycznie fantazja czy rzeczywistość.
568
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-568,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Samowystarczalność energetyczna

Dom Samowystarczalny energetycznie.

Do niedawna pojecie  dom samowystarczalny energetycznie był zarezerwowany dla ludzi żyjących w odosobnieniu od cywilizacji lub fanatyków ekologi i nie miało to wiele wspólnego z ekonomicznym stylem życia we współczesnym świecie gdzie zapotrzebowanie na energię jest ogromne i ciągle rośnie. Otaczały nas urządzenia wymagają coraz to większej ilości energi przez co dewastowaliśmy środowisko naturalne.

 

Takie pojęcie na szczęście odchodi do przeszłości. Producenci sprzętu domowego, oświetlenia i ogrzewania stawiaja na enegrooszczędność. Do tego są zachęcani i wspierani przez władze które coraz bardziej świadomie podchodzą do problemu. Od kilku lat mamy duże postępy w kierunku oszczędnego gospodarowania energią. Bez ograniczania ilości urządzeń za to wymianę za bardziej oszczędne. Przykładem są choćby żarówki ledowe oraz coraz większy odsetek montowanych pomp ciepła.

 

Dodająć do tego coraz to większą sprawności urządzeń wytwarzajacych energię ze źródeł odnawialnych, jesteśmy w stanie zaopatrzyć swoje gospodarstwo domowe we własne źródło energi onawialnej i produkować energię bez zanieczyszczania środowiska. Dom samowystarczalny energetycznie to inwestycja w przyszłość, ponieważ oprócz poprawy jakości powietrza oszczędzamy na zakupie energi lub paliw. Dołanczając do tego samochody napędzane prądem eletkrycznym które w niedługiej przyszłości zastąpią spalinowe stajemy się nie tylko ekologiczni ale równiesz oszczędni. Raz zainwestowanie środki w źródła odnawialne pozwalaja na czerpanie korzyści przez następne 20 -30 lat nie tylko bez wymiany urządzeń ale również bez dostarczania do niech paliwa. Źrórła odnawialne mają tą zaletę, że nie wymagaja ponoszenia kosztów podczas eksploatacji.

 

Budowa domu samowystarczalnego energetycznie wyposażonego w pompę ciepła jako źródło ogrzewania, oraz we własne odnawialne źródło energi, nie stanowi na chwilę obecną dużego nakładu w stosunku do całośi inwestycji, za to eliminuje nasze rachunki za ogrzewanie. Inwestycja taka jest jak najbardziej uzasadniona ekonomicznie ponieważ charakteryzuje sie szybka stopą zwrotu z inwestycji do 10 lat.

Ekologiczna produkcje energii.

Samowystarczalność energetyczna coraz częściej zyskuje przychylność władz, wytwarzanie energi elektrycznej ze źródeł odnawialnych przez odbiorców końcowych przyczynia się do dywersyfikacji źródeł energii przez co stanowi większe bezpieczeństwo energetyczne. Podobnie jak internetu nie można wyłączyć, poniważ każdy użytkownik jest jego częścią tak i  w przypadku prądu kiedy nastąpi rozdrobnienie źródeł zasilania zmniejszy się ryzyko awari całej sieci. Następną zaletą tego rozwiązania jest zmniejszenie strat na sieciach oraz stabilizacja sieci energetycznych. W przypadku zasilania odbiorców z elektrowni centralnej prąd wędruje nieraz setki kilometrów do odbiorców końcowych co wymaga dużych inwestycji w infrastrukturę. Wspomagając sieć w źródła zasilania punktowego powodujemy jej stabilizację.

 

Z uwagi na znaczny spadek cen instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła w ostatnim czasie zachęcamy do takich rozwiązań. Raz zaiwestowane środki pozwolą państwu na bezkosztowe użytkowanie budynku przez następne lata. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. http://pradzeslonca/darmowa-wycena/

Dom samowystarczlny energetycznie

Skorzystaj z darmowej wyceny montażu instalacji fotowoltaicznej
Przejdź do wyceny